Doradztwo podatkowe

Doradztwo podatkowe2024-02-05T11:09:19+01:00

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług w zakresie doradztwa podatkowego. Powierzając sprawy podatkowe doświadczonym specjalistom z firmy zewnętrznej, zyskają Państwo pewność co do właściwej interpretacji prawno-podatkowych wszelkich zdarzeń gospodarczych. Warto wiedzieć, iż nieznajomość prawnych regulacji nie zwalnia z odpowiedzialności za ewentualne błędy i uchybienia. Samodzielne poszukiwanie odpowiedzi na nurtujące nas pytania, które zazwyczaj odbywa się poprzez przegląd stron internetowych, forów i blogów, nastręcza mnóstwo trudności, zaś pozyskane w ten sposób informacje, często nie są już aktualne, mogą być mało rzetelne oraz nie podlegają ocenie przez osoby, będące specjalistami w tej dziedzinie.

Zmieniające się regulacje wymagają nieustannego śledzenia przepisów prawa podatkowego oraz rozumienia zasad ich tworzenia. Bezpiecznym i korzystnym rozwiązaniem tego problemu jest powierzenie doradztwa podatkowego fachowcom, którzy otoczą Państwa  opieką oraz wsparciem, zarówno w kwestii spraw bieżących, jak i przyszłych.

Doradzamy w kwestii podatków – nasze opinie opieramy na solidnej, rzetelnej analizie i interpretacji, która jest dopasowana do potrzeb klienta biznesowego.

Od lat świadczymy usługi w zakresie doradztwa podatkowego dla wielu typów przedsiębiorstw.

Pracujemy w oparciu o:

 • udzielanie porad prawnych,
 • udzielanie profesjonalnych konsultacji podatkowych,
 • obejmujemy stałym nadzorem podatkowym każdy podmiot gospodarczy, który rozpoczyna z nami współpracę.

Bieżące doradztwo podatkowe, które jest świadczone na rzecz Państwa firmy pozwala na całkowitą minimalizację ryzyka popełniania błędów w rozumieniu prawa podatkowego. Dzięki temu, każdy nasz klient czuje się bezpiecznie i nie musi obawiać się przykrych konsekwencji ze strony organów podatkowych, które miałyby miejsce, w przypadku podejmowania przez niego błędnych decyzji.

kancelaria doradztwo podatkowe biuro

Szanujemy czas każdego przedsiębiorcy, dlatego też pozostajemy z Państwem w stałym kontakcie telefonicznym, osobistym oraz mailowym. Pozwala nam to zapewnić Państwu  pomoc podatkową na najwyższym poziomie. Nasi doradcy skutecznie i efektywnie rozwiązują wiele problemów podatkowych.
Dzięki bogatemu doświadczeniu zawodowemu, oferujemy Państwu kompleksowe usługi w zakresie doradztwa podatkowego, które gwarantują całkowite i trwałe bezpieczeństwo podatkowe, jak również chronią Państwa interes prawny i umożliwiają skupienie się na realizacji powziętych celów biznesowych.

Nasze usługi skierowane są także do osób nieprowadzących działalności gospodarczej, które potrzebują konsultacji w zakresie podatkowym.

USŁUGI DORADZTWA PODATKOWEGO

Pomagamy wybrać jak najlepszą formą opodatkowania oraz prowadzenia działalności. Doradzamy, jakie formularze wybrać i jak je należy wypełnić, chcąc założyć działalność gospodarczą (tj. spółki cywilne, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, spółki komandytowe, spółki partnerskie, spółki jawne, spółki z o. o., spółki akcyjne).

DLA NIEPROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Doradztwo podatkowe dla nieprowadzących działalności gospodarczej obejmuje:

 • zeznania podatkowe o wysokości dochodu (PIT),

 • doradztwo w zakładaniu działalności,

 • pisanie podań i wniosków do urzędów.

DLA NOWYCH DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZYCH

W przypadku rejestracji nowej działalności gospodarczej, wypełniamy deklaracje niezbędne do rozpoczęcia działalności; są nimi:

 • wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej,

 • formularz wyboru formy opodatkowania,

 • zgłoszenie rejestracyjne VAT – R (dla firm, które chcą zarejestrować się jako płatnik VAT).

DLA PODMIOTÓW PODATKOWYCH

Ponadto prowadzimy doradztwo dla podmiotów podatkowych, w zakres których wchodzą:

 • audyty podatkowe,

 • optymalizacja opodatkowania,

 • organizowanie rachunkowości,

 • prowadzenie sporów klientów z administracją Państwową,

 • prowadzenie prostej windykacji,

 • nadzorowanie przez Kancelarię księgowości prowadzonej przez pracowników Klienta,

 • ustalenie miesięcznych zobowiązań Firmy z tytułu podatku VAT na podstawie rejestrów VAT,

 • ustalenie wysokości miesięcznych zaliczek w zakresie podatku dochodowego na podstawie danych wynikających z ksiąg rachunkowych,

 • sporządzanie sprawozdań finansowych z załącznikami oraz rocznych zeznań podatkowych Firmy lub właścicieli,

 • współpraca z biegłymi rewidentami przy badaniu bilansu Firmy,

 • sporządzanie interpretacji podatkowych do urzędów, opinii podatkowych oraz memorandów.

W przypadku zapotrzebowania na innego rodzaju usługi, prosimy o kontakt z nami. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytanie i przygotujemy indywidualną ofertę, która spełni wszelkie Państwa potrzeby i oczekiwania! Zapraszamy.

+48 22 835 02 73

Potrzebujesz doradztwa podatkowego?

Skontaktuj się z nami!
+48 22 835 02 73

FAQ – Doradztwo podatkowe

Skorzystanie z usług doświadczonych specjalistów w zakresie doradztwa podatkowego zapewnia pewność co do właściwej interpretacji prawno-podatkowych zdarzeń gospodarczych. Nieznajomość prawnych regulacji nie zwalnia z odpowiedzialności za ewentualne błędy i uchybienia.

Samodzielne poszukiwanie odpowiedzi na pytania podatkowe przez przeglądanie stron internetowych, forów czy blogów może prowadzić do uzyskania informacji, które nie są aktualne, czy też mogą być mało rzetelne i nie zostały ocenione przez specjalistów w tej dziedzinie.

Kancelaria oferuje szeroki zakres usług, w tym udzielanie porad prawnych, profesjonalne konsultacje podatkowe, stały nadzór podatkowy, bieżące doradztwo podatkowe, pomoc w wyborze formy opodatkowania, doradztwo w zakładaniu działalności, prowadzenie sporów z administracją państwową, sporządzaniem interpretacji podatkowych i wiele innych.

Tak, Kancelaria oferuje usługi doradztwa podatkowego także dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej, w tym doradztwo w zakresie zeznań podatkowych o wysokości dochodu (PIT), doradztwo w zakładaniu działalności oraz pisanie podań i wniosków do urzędów.