Jakie są korzyści z założenia własnej firmy? Jakie są plusy samozatrudnienia?

Jesteś Panem swojego czasu.

Nie musisz spieszyć się do pracy na określoną godzinę i „odsiadywać” 8 godzin nie zawsze dobrze  wykorzystanych przez pracodawcę. Samodzielnie dopasowujesz czas pracy do swoich potrzeb i możliwości.

Nie masz szefa, któremu musisz się podporządkować, nawet gdy nie ma racji.

Koniec z dopasowywaniem się  do humoru szefa i wykonywaniem czynności, które wydają się być bezcelowe. Samodzielnie układasz plan działania i realizujesz go rozliczając się z efektów tylko przed sobą. Nie marnujesz czasu na udowadnianie, że masz rację.

Nie musisz szukać specjalnej motywacji do pracy.

Własna firma doskonale mobilizuje do pracy. Myślisz strategicznie, rozwijasz się, możesz realizować swoje ambicje. Pracujesz dla siebie a nie na kogoś. Twoje dochody nie są ograniczone umową o pracę.

Nie ma monotonii.

Ciągle coś się dzieje, doskonalisz się, zdobywasz nowych klientów, wyceniasz towar i usługi, planujesz, analizujesz, negocjujesz, liczysz zyski. Samodzielnie przewidujesz przyszłość. Obliczasz ceny.

Masz możliwości rozwoju.

Sam narzucasz własne tempo rozwoju.

Płacisz mniejsze podatki.

Koszt wielu towarów i usług możesz wpisać w koszty działności, co zmniejszy twój dochód a przez to i podatek. Może to być wszystko, czego potrzebujesz do prowadzenia działalności gospodarczej: zakup materiałów, koszty wytworzenia, komputer, art. biurowe itp.

Prowadząc działalność masz również możliwość odliczeniu podatku VAT przy zakupach towarów i usług związanych z wykonywaną działalnością. Większość towarów i usług obarczona jest VAT-em 23%. Odliczając VAT zmniejszasz swoje koszty o 23%.

Jako przedsiębiorca możesz również wybrać najkorzystniejszą metodę rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Pomożemy Ci wybrać optymalną formę opodatkowania (link do kontakt)

Zmniejszenie czynszu za własne mieszkanie.

Rejestrując działalność gospodarczą we własnym mieszkaniu cześć czynszu oraz wyposażenia mieszkania możesz wpisać w koszty.

Musisz jednak pamiętać, że urzędy skarbowe bardzo uważnie analizują rozliczenia wydatków. Sprawdzają, czy zostały one poniesione na pokrycie kosztów działalności. Czy nie mogą służyć zaspokojeniu celów osobistych, chętnie je weryfikują. Pamiętaj zatem, by wytyczyć granicę oddzielającą potrzeby służbowe od osobistych. Pamiętaj o właściwym udokumentowaniu ponoszonych wydatków.

Aby mieć pewność, że wszystko jest poprawnie załatwione skontaktuj się z naszą Kancelarią podatkowo – prawną. Mail: m.golebiowska@kancelaria-golebiowska.com.pl  tel.: ( 22 ) 835 02 73 lub sprawdź ofertę: doradztwo biznesowe.

 

2023-12-21T21:00:36+01:00